1.DAN

Ta teden gostimo na naši šoli 15 učencev in učenk ter dva učitelja iz šole Institut Cubelles blizu Barcelone v Španiji. Danes  smo jih sprejeli v šolski telovadnici, kjer smo jim pripravili kratek program v angleškem in slovenskem jeziku ter jim tako izrekli dobrodošlico. Učenci so najprej prisluhnili španskim ritmom, nato so nastopajoči zapeli in zaigrali nekaj tradicionalnih slovenskih pesmi, zaplesali so jim tudi ljudski ples. Po končanem sprejemu smo jih pospremili v učilnico, kjer so se najprej spoznali z našimi osmošolci. Pozdravil jih je tudi naš ravnatelj Marko Šteger, nato pa so nadaljevali z likovno delavnico, kjer so začeli z izdelavo tako imenovanega drevesa prijateljstva.

Rdeča nit našega skupnega druženja je ozaveščanje pomembnosti odgovornega ravnanja do narave nasploh in tudi na naši šoli. Poleg tega želimo našim gostom  v času njihovega obiska približati Dobrno in Slovenijo, zato se bodo v tem tednu odvile še različne aktivnosti v sklopu le-tega.