Dan varne rabe interneta smo letos praznovali 8. februarja. V sklopu projekta Let ‘s be eco- friendly, kjer sodelujemo s partnerskimi šolami iz Slovenije, Jordanije, Turčije, Italije, Hrvaške ,Romunije in Portugalske, smo se 15. februarja popoldan udeležili spletnega predavanja, ki ga je gostila turška šola. Predavatelja Ismail in Murat sta izpostavila pomembnost varne rabe interneta, ozaveščanje mladih in učenje kritičnega presojanja spletnih vsebin. Na koncu pa so učenci sodelovali v zanimivi interaktivni igri, kjer je naš učenec Aljaž usvojil celo drugo mesto.

Za vse nas je bila to zelo zanimiva izkušnja, saj smo slišali veliko zanimivih informacij ter se ponovno srečali s sodelujočimi učenci in učitelji iz drugih držav.

Mentorica Jasmina Gojčič