PONEDELJEK, 16. 3. 2020

VSEBINA: Oton Župančič: Žebljarska

NAVODILA ZA DELO:

Že v šoli smo pri pouku slovenščine skupaj prebrali Župančičevo pesem Žebljarska in smo se pogovarjali o ozadju nastanka te pesmi, prav tako pa smo govorili o pesniku, njegovem življenju ter literarnem delu.

Pesem je bila objavljena v njegovi pesniški zbirki V zarje Vidove.

V samostojnem delovnem zvezku za slovenščino za 9. razred (v nadaljevanju SDZ) najdete pesem na strani 194. Preberite jo še enkrat in razčlenite njeno vsebino tako, da rešite naloge v SDZ od 194. do 195. strani, in sicer od 2. do 9. naloge.

Ko rešite 7. a-nalogo v SDZ, lahko obraz in telo kovača narišete tudi v zvezek za književnost.

  1. naloga ponuja v razlagalnem okvirčku značilnosti socialne pesmi. Preberite si jih, tisti sposobnejši pa v zvezek zapišite tudi povzetek v obliki miselnega vzorca (MV). Značilnosti socialnih pesmi poiščite tudi na zavihku za književnost v SDZ in v vašem priročniku Dober dan književnost (v nadaljevanju DDK) in si jih preberite.

Prav tako naj za tiste učence, ki zmorete več, ostaneta nalogi 9 in 10; 10. je na strani 196 v SDZ.

 

Želim vam uspešno delo.

(Skupno 39 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost