Pozdravljeni devetošolci.

Na povezavi  https://eucbeniki.sio.si/gum9/index.html je dostopen i-učbenik za glasbeno umetnost, kjer se boš preizkusil v samostojnem delu. Na zavihku KAZALO (levo zgoraj) klikni na naslov JAZZ in nato JAZZ PO SVETU IN DOMA (str. 66 – 69), kar je tema tvojega dela. V sklopu boš spoznal jazz kot glasbeno zvrst in njegove sloge.                                                                                                                                                                                              Preberi, poslušaj glasbene posnetke in reši naloge, ki so v tem sklopu. Nato v zvezek na kratko napiši povzetek tvojega dela.

Glede PPT predstavitev poglej prilogo –   PPT predstavitve

Pa še nekaj za zabavo. Pred tabo je izziv. Najprej se nauči sam, potem pa nauči tudi enega izmed družinskih članov igranja na lastna glasbila imenovana “bodyperccuson”.                                                                                                                                                                                                              Na razpolago imaš dva primera: 

Oglej si oba primera in izberi enega. Učenje ritmičnega vzorca poteka počasi, po korakih, po gibih, eden za drugim. Gibe usvajaj sočasno z gledanjem videoposnetka. Ko se zapleteš, začni od začetka. Ponavljaj tako dolgo časa, dokler ne avtomatiziraš gibe. Ko usvojiš vzorec gibanja, ga predstavi enemu od družinskih članov in ga po korakih nauči. Pri učenju bodi potrpežljiv, predvsem pa se zabavaj.

E-mail za oddajo predstavitev in za morebitna vprašanja ali pomoč:   urleproglm@gmail.com

Uspešno delo in lep vikend.                                                                                                                                                                                                                      Milena U. Rogl

 

 

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost