Pozdravljene, moje nogometašice… Oblecite športno opremo, vzemite nogometno (ali kakšno drugo) žogo in pojdite na tek v naravo. Med tekom ves čas vodite žogo, si jo podajte naprej in stecite za njo, si jo podajajte med stopali sem in tja, ustavite se in se poigravajte z žogo v zraku, še nekaj odbojev z glavo pa spet naprej. Ponovite vse načine vodenja. Namesto stožcev si postavite kamne ali kaj drugega, vadite preigravanje z žogo na mestu… Ko vadite podajo, lahko uporabite za partnerja steno. Vadite tudi zaustavljanje žoge. Tudi za strel na gol bo dobra stena, da le ni okna v bližini. Če imate srečo in je z vami še brat ali sestra, bo cela stvar še bolj zanimiva.

Oglejte si še trening na video posnetku:

coerver training FC Spartak Trnava U10, U11 – SLOVAKIA

https://www.youtube.com/watch?v=kHlE8OFDoOk

Zanimive vaje si izpišite in na kratko skicirajte, da mi jih boste znali pokazati, ko se spet vidimo.

Pa še malo bolj »ženske« nogometne zadeve… poslušajte spodnji komad in sestavite nogometni ples, lahko samo zase. Mogoče ga bomo lahko uporabile celo za nastop, ko se spet vidimo. Želim vam veliko zabave pri sestavljanju plesne koreografije:

Dviga Slovenija zastave (Uradna NZS himna) -Siddharta

https://www.youtube.com/watch?v=UfAjGp_i2Ho

Lep dan vsem in pazite nase, Nevenka Tratnik

(Skupno 70 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost