Posebno obvestilo

Dragi četrtošolci! Spoštovani starši!

Konec in začetek. Z današnjim dnem je konec pouka na daljavo. V ponedeljek, 1. 6. 2020, se bo začel za 4. in 5. razred pouk v šoli. Za nami je kar 49 dni pouka na daljavo. Najbrž ni nikogar, ki bi 13. marca 2020 napovedal tako dolgo obdobje. Najprej je bilo načrtovano za 10 šolskih dni, sledilo je podaljšanje za nedoločen čas. Minevali so dnevi, tedni. Upanje, da bi letos sedli v šolske klopi, je iz dneva v dan plahnelo. Potem pa smo se v nekem trenutku sprijaznili, da bomo zaključili šolsko leto na daljavo. Poskušali smo to predelati, se prilagoditi in si v danih okoliščinah narediti prijeten in veder dan. Vsak dan posebej. V domove se je naselila dnevna rutina. Zjutraj smo pozno vstajali. Sledilo je delo za šolo, ki smo ga lahko po svoje načrtovali. Izjemoma tudi za (z)večer. Če smo kaj zamudili, nam je uspelo nadoknaditi. Starši so velikokrat priskočili na pomoč. V vseh pogledih so bili močna opora.
Včeraj popoldne pa (hiter) preobrat. Gremo v šolo. Že v ponedeljek. Ja, tudi sedaj se bomo prilagodili. Priklicali si bomo vse dobre strani pouka v šoli. Tudi starši bodo manj obremenjeni.
V teh tednih smo se vsi skupaj (učenci, starši in učitelji) marsikaj naučili. Skoraj iz nič smo skupaj postavili pouk na daljavo. Z veliko strpnosti, srčnosti, požrtvovalnosti in sodelovanja nam je v veliki meri uspelo. In naj ponovimo še enkrat: iskrena hvala staršem za pomoč in razumevanje.
Pred nami so dobri trije tedni pouka po običajnem urniku. Potem pa zopet konec (šolskega leta v šoli) in začetek (počitnic, seveda).

Za zadnji, 49. dan, bodo navodila nekoliko drugačna:

Vidimo se na videokonferenci (4. a ob 9. uri, 4. b ob 10. uri), kjer bomo pregledali Poskusno preverjanje za matematiko. Danes pa tudi preglejte delovne zvezke (SLJ; MAT; GUM) in po potrebi rešite, česar niste uspeli sproti. Prav tako preverite predmeta DRU in NIT. Vse pretekle objave najdete še vedno v razdelku Pouk na daljavo (za pretekle tedne prelistajte strani).

Glede prinašanja potrebščin so navodila običajna (npr. zvezek, učbenik/DZ), izpostavljamo pa določene posebnosti:
ŠPO (tudi športni copati za zunanje površine), MAT (četrti del SDZ, tretjega torej pustite doma; s seboj imejte  tudi šestilo, geo-trikotnik), NIT (škatla ostane doma), SLJ (II. del DZ; berilo pustite doma). Na urniku so tudi neobvezni izbirni predmeti in kolesarski krožek.

Lep vikend in se vidimo v ponedeljek

Razredničarki

Obvestila za deseti teden

Dragi učenci, spoštovani starši! V tem tednu  čaka 4. b ustno ocenjevanje (NIT) po individualnem razporedu.

Videokonference za razred bodo po naslednjem razporedu:
– 4 a: sreda, 27. 5. 2020, ob 9.00 in petek, 29. 5. 2020, ob 9.00

4. b: sreda, 27. 5. 2020, ob 10.00 in petek, 29. 5. 2020, ob 10.00

Verjamemo, da se bomo še naprej prilagajali in si znali v danih okoliščinah narediti veder in prijeten dan.
Predvsem pa ostali, ne glede na vse, vedri.
Iskrena hvala staršem za pomoč, podporo in sodelovanje.
Irena Delčnjak Smrečnik in Urša Žužek

Navodila za posamezne dneve in dodatki (UL, tabelske slike, multimedijske vsebine …):

DESETI  TEDEN

Navodila za zadnji (49.) dan (petek, 29. 5. 2020) so zgoraj: “Posebno obvestilo”.

– PD (4. r.), četrtek, 28. 5. 2020 (48. dan) 

– MAT, 4. poskusno preverjanje

 

– PD (4. r.), sreda, 27. 5. 2020 (47. dan) 

– Naravoslovni dan: Travnik  (navodila)
Naravoslovni dan: Travnik  (predstavitev – diapozitivi)

 

– PD (4. r.), torek, 26. 5. 2020 (46. dan)

– PD (4. r.), ponedeljek, 25. 5. 2020 (45. dan)

SLJ, razlaga, video (Predlog h/k)
SLJ, tabelska slika (Predlog h/k)
– ŠPO, video

DEVETI  TEDEN

– PD (4. r.), petek, 22. 5. 2020 (44. dan)

DRU, razlaga, video (Naselja v domači pokrajini)
– DRU, tabelska slika (Naselja v domači pokrajini)
NIT, ponavljanje, UL (Kri, srce, krvni obtok)
MAT, analiza, e-test (Enote za maso, 20. 5. 2020) 
– DRU, ponavljanje, UL (Naravne sestavine pokrajine) REŠITVE

PD (4. r.), četrtek, 21. 5. 2020 (43. dan)

MAT, razlaga, video (Pretvarjanje merskih enot za čas)
MAT, tabelska slika (Pretvarjanje merskih enot za čas)

PD (4. r.), sreda, 20. 5. 2020 (42. dan)

MAT, preverjanje, e-test (Enote za maso)  ANALIZA
DRU, ponavljanje, UL (Naravne sestavine pokrajine)   REŠITVE

 PD (4. r.), torek, 19. 5. 2020 (41. dan)

NIT, video razlaga (Kri, srce, krvni obtok)

PD (4. r.), ponedeljek, 18. 5. 2020 (40. dan)

SLJ, video razlaga (Predlog s/z)
SLJ, tabelska slika (Predlog s/z)

Vir slike: https://go.edmodo.com/setting-up-edmodo-classes-for-distance-learning/

(Skupno 1.116 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost