Lepo pozdravljeni.

V dneh, ko smo pouk preselili v svoje domove, bomo ostali v kontaktu preko spleta. Za vse dni naj velja, da bodite zunaj kar največ časa. Telesna aktivnost in svež zrak sta ključnega pomena za ohranjanje zdravja in dobro psihično počutje. Vreme nam je naklonjeno. Bodite aktivni na načine, ki vam jih omogoča domače dvorišče (koš, namizni tenis, gol, badminton, odbojka, trampolin, kolebnica, balinčki… vse kar pač imate na voljo). Ne družite se s sošolci, ker boste s tem največ naredili za zaustavitev tega virusa. Z vami pa je družina, z njimi se boste lahko pomerili v kakšni igri ali teku in se še bolj povezali. Želim vam, da ostanete zdravi in si s športom krajšate čas, da se potem spet vidimo, polni kondicije, v šoli. Za vsako uro športa vam bom poslala kakšen video, povezavo in navodila za uro, ki jo izvedete doma. Če kaj za vas ni izvedljivo, bodite športno aktivni na drugačen način.

Vse dobro, Nevenka Tratnik

Šport, 8. razred (fantje in dekleta), ponedeljek, 16. 3. 2020

 Osnovne raztezne vaje: oglej si video

https://www.youtube.com/watch?v=AxoVOxbQGqk

Osnovne vaje za moč: oglej si video

https://www.youtube.com/watch?v=l5ivTiuJJcY

Atletska abeceda: oglej si video

https://www.youtube.com/watch?v=3-tv-Hy7SXc

 

  1. Naredi nekaj razteznih vaj (posamezna vaja naj traja 15 – 20 sekund),
  2. naredi vaje za moč: počepi, dvigi na prste obeh in ene noge, dviganje trupa in izpadni korak na mestu (15 ponovitev vsake, 2 seriji),
  3. ponovi atletsko abecedo: nizki skiping, srednje visoki skiping in visoki skiping, striženje, joging poskoki, tek z udarjanjem pet nazaj in križni koraki (vsaka vaja 10 metrov in rahel iztek),
  4. pripravljen si na tek v naravi…15 do 20 minut v tempu, ki ga zmoreš…teči sam, po mehkem terenu (pesek, trava, zemlja),
  5. za konec ponovno naredi nekaj razteznih vaj.
(Skupno 132 obiskov, današnjih obiskov 1)
Dostopnost